nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Reaktywowanie Związku Sybiraków - jubileusz w Legnicy
dodano: 19-09-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2071

Uroczystą mszą. św. koncelebrowaną w intencji Sybiraków i ich rodzin, w Katedrze Legnickiej, pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, rozpoczęły się obchody jubileuszu reaktywowania Związku Sybiraków w Legnicy, połączone ze 100. leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 90. leciem powstania Związku Sybiraków.

W katedrze spotkali się Sybiracy z całego regionu, obecny był także Biskup pomocniczy Marek Mendyk, ks. prałat Władysław Jóźków - kapelan Sybiraków oraz księża z legnickich parafii. W Eucharystii uczestniczyły ponadto poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych oraz młodzież szkolna. Na zakończenie mszy, pod tablicą upamiętniającą ofiary Sybiru w Katedrze, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Dalsze uroczystości miały miejsce w Młodzieżowym Centrum Kultury, podczas których nastąpiło wręczenie okolicznościowych odznaczeń oraz wystąpienia zaproszonych gości. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy.

W uroczystościach uczestniczyli również parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele różnych instytucji, m.in. Elżbieta Stępień Poseł na Sejm RP, Tadeusz Samborski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Janina Mazur Starosta Legnicki, Stanisław Laskowski  Starosta Jaworski oraz Tadeusz Krzakowski Prezydent Miasta Legnicy. 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1515