nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Żyj Kolorowo po raz czwarty!
dodano: 21-09-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1945

21 września br. w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbył się IV Przegląd Kabaretowy Osób Niepełnosprawnych, pn. ,,Żyj Kolorowo". Przegląd został przygotowany przez kadrę Ośrodka Wsparcia „Pod Zielonym Dębem", który działa w strukturach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze oraz podopiecznych Ośrodka. Swój wkład w organizację Przeglądu wnieśli także członkowie rodzin podopiecznych Ośrodka, Starostwo Powiatowe w Jaworze oraz sponsorzy.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Elżbieta Stępień Poseł na Sejm RP, Stanisław Laskowski Starosta Jaworski, Irena Stolarczyk Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaworze, Barbara Polińska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworze, Marcin Simon Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaworze, Krzysztof Kowalczyk Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze oraz Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze i rodziny podopiecznych Ośrodka Wsparcia, przedstawiciele mediów oraz uczestnicy Przeglądu. Wśród nich należy wymienić: Dom Pomocy Społecznej w Jaworze, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze, Dom Dzienny ,,Senior - Wigor" w Jaworze, Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryi, Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej „Prząśnik" w Brenniku oraz Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu i Wałbrzychu. Dodatkowo można było obejrzeć występy Kabaretu 0 - 99, działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie.

Uczestnicy otrzymali nagrody i upominki oraz okolicznościowe dyplomy za udział w Przeglądzie Kabaretowym. Nie zabrakło także smacznego poczęstunku. Tegoroczny Przegląd Kabaretowy to kolejna, czwarta już edycja, ale zapewne będą kolejne, gdyż zaproszeni goście dopisali i deklarują udział w następnych. Jesteśmy pewni, że Przegląd stanie się wydarzeniem, które na stałe wpisze się w działania Powiatu Jaworskiego na rzecz osób niepełnosprawnych, tym bardziej, że przyświeca mu ważny cel - integracja osób niepełnosprawnych. Przegląd został zorganizowany m.in. w celu zwrócenia uwagi na to, że w naszym społeczeństwie żyją osoby niepełnosprawne, które często czują się samotne i odrzucane. Jednak ich niepełnosprawność wcale nie musi stanowić bariery, która uniemożliwia integrację i wyklucza ich ze społeczeństwa. Organizacja Przeglądu jest dowodem na to, że jest dokładnie odwrotnie, że nie tylko zdrowe osoby mogą podejmować działania na rzecz osób niepełnosprawnych, ale, że to właśnie niepełnosprawni, jako osoby wyjątkowe, mogą wiele ofiarować innym ludziom. Przegląd był okazją do zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń, i na pewno dostarczył dużej dawki radości, śmiechu i po prostu dobrej zabawy wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1515