nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP obchodziła swoje święto
dodano: 11-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2791

14 października obchodzony jest w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Jest to święto nie tylko czynnej kadry pedagogicznej, ale również wielu innych osób zawodowo związanych z oświatą, w tym także emerytów i rencistów.  Z tej okazji, członkowie jaworskiej sekcji Emerytów i Rencistów ZNP obchodzili swoje święto w środę, 10 października, a sama uroczystość miała miejsce w gościnnych progach siedziby Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jaworze. Świętowano nie tylko z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale uczczono także 100.lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Obok członków sekcji oraz gości ze ZERII, na czele z Prezesem Henrykiem Buczakiem, wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski oraz Wiceburmistrz Jawora Agnieszka Rynkiewicz.

Uroczystość poprowadziła Irena Bauer Wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Jaworze, która zaprezentowała „mini" referat nt. roli ZNP w okresie niepodległości Polski. Następnie, wspólnie ze Stanisławem Mazurkiem Prezesem Zarządu Oddziału ZNP wręczyła Lucylii Ruli odznakę za 50. lat przynależności do ZNP oraz drobne upominki trzem nowym członkiniom sekcji. Obok części oficjalnej było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, zaś niektórzy członkowie związku deklamowali napisane przez siebie wiersze, także o tematyce patriotycznej.

Oczywiście nie zabrakło przemówień i podziękowań. Starosta Stanisław Laskowski przekazał pedagogom - seniorom wyrazy szacunku i wdzięczności za dobrze wypełnianą przez lata misję w szkolnictwie - nauczyciela i wychowawcy. Serdecznie podziękował za wieloletni trud przekazywania kolejnym pokoleniom Polaków wiedzy, doświadczenia i dobrych wzorów. Życzył także seniorom wielu dalszych lat przeżytych w zdrowiu i szczęściu, aby jesień życia okazała się dobrym dla nich czasem.

Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera radości ze wspólnego świętowania, był toast oraz słodkości, których fundatorem był Starosta Jaworski. Kolejne spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej upłynęło w pogodnym nastroju, śpiewie, tańcach i rozmowach - zapewne nt. wspomnień o czasach spędzonych z kredą przy tablicy w szkołach, oraz o tym, czym żyją dziś członkowie Sekcji.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3213