nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Ku poprawie bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu
dodano: 11-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1904

W dniu 10 października odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku pod przewodnictwem Starosty Stanisława Laskowskiego. Komisja przyjęła informację Powiatowego Inspektora Weterynarii - Romana Stecia o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie występowania ptasiej grypy i afrykańskiego pomoru świń oraz informację o wynikach kontroli i przedsięwzięciach prawnych w sprawie składowania odpadów na terenie byłej Cukrowni w Jaworze oraz w Sobolewie, w Gminie Wądroże Wielkie, przygotowanej przez Inspektor Sabinę Hlebowicz z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Środowiska. Dużo uwagi poświęcono realizacji inwestycji przez Powiat Jaworski oraz Gminę Jawor w zakresie organizacji miejsc postojowych oraz działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo pieszych. Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomasz Głąbicki przedstawił informację o realizowanych w roku 2018 zadaniach w tym zakresie, w tym m.in. budowie ścieżki rowerowej i chodnika do Myśliborza oraz przebudowie drogi powiatowej Mierczyce - Wądroże Wielkie - granica Powiatu wraz z budową chodnika, drogi powiatowej Snowidza - Targoszyn do granic Powiatu, drogi powiatowej Przybyłowice - Małuszów wraz z  chodnikami, drogi powiatowej w Paszowicach,  przebudowie chodnika w miejscowości Słup oraz budowie chodnika w Kwietnikach, Paszowicach i Skale.

W Jaworze trwa natomiast przebudowa chodnika przy ul. Piastowskiej, a także przy ul. Chopina wraz z budową zatok postojowych dla dodatkowych 34 miejsc parkingowych. W celu poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej, Piastowskiej, Armii Krajowej i Szpitalnej planuje się rozpoczęcie jeszcze w tym roku budowy mini ronda. Informacje o podobnych inwestycjach w Gminie Jawor przedstawił Marcin Jankowski Przewodniczący Komisji Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Jaworze. Nowe miejsca postojowe pojawiły się  przy ulicy Królowej Marysieńki i Jagiellończyka, a remontowi poddane zostały chodniki przy ulicach: Wrocławskiej, Bohaterów Getta, Wyszyńskiego, Reja, Kościuszki i Stalowej.

Na zakończenie posiedzenia Komendant Powiatowy PSP dokonał wstępnego podsumowania ćwiczeń, jakie odbyły się na budowanym odcinku drogi S-3. Udział w ćwiczeniach wzięły jednostki z 4 powiatów: jaworskiego, legnickiego, kamiennogórskiego i świdnickiego oraz Wojewódzkiej Komendy PSP we Wrocławiu.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1515