nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
„Gdzie słowo nie wystarcza, potrzebna jest muzyka…”
dodano: 29-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2523

28 października, w Teatrze Miejskim w Jaworze odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej pod znamienitym tytułem „Gdzie słowo nie wystarcza, potrzebna jest muzyka...", nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia był Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworze, na czele z przewodniczącym Henrykiem Buczakiem. Uroczystość rozpoczęły wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości, w tym m.in. Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, który życzył przybyłym seniorom wszystkiego co najlepsze, m.in. ze względu na przypadający w październiku Dzień Seniora.

Cześć oficjalna przewidywała także wręczenie okazjonalnych statuetek osobom, które aktywnie wspierały działania kulturalne w mieście i powiecie, jak również czynnie działali na rzecz środowiska seniorów. Wyróżniono siedem osób, tj. Danutę Lis, Marię Lewens, Izabelę Gojżewską, Annę Babczyńską oraz Józefa Noworóla, Bolesława Sokołowskiego i Romana Wesołowskiego.

Całość uroczystości dopełniły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zespołów: Bolkowianie, Jaworzanie i Presto. W teatrze pojawiło się wielu gości, licznie zgromadzili się seniorzy, ich rodziny oraz mieszkańcy powiatu, co świadczy o tym, iż repertuar patriotyczny wzbudza duże zainteresowanie oraz potrafi poruszyć wiele serc.

Zdjęcia - Tadeusz Horbacz

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2560