nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Radni powiatowi spotkali się na lutowym posiedzeniu Rady Powiatu
dodano: 01-03-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2615

W ostatni czwartek lutego odbyła się kolejna, tegoroczna sesja Rady Powiatu. Radni, jednogłośnie przyjęli porządek oraz protokoły z obrad IV i V sesji Rady Powiatu. W kolejnym podpunkcie, dotyczącym składania interpelacji - radni Michał Czarnecki, Sylwester Rudziec oraz Wioletta Drewniak złożyli zapytania, m.in. w temacie zakrycia wybranych rowów na drogach powiatowych, dostosowania prędkości jazdy na drogach powiatowych do istniejących warunków, wycinki drzew owocowych, a także w kwestii pozyskania dodatkowych funduszy na prace remontowe na drogach. W dalszej kolejności radni przyjęli uchwałę w sprawie realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Poprawy Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2016-2020 za rok 2018, a następnie przyjęli m.in. sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Jaworski za rok 2018. Podczas sesji przyjęto także sprawozdanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej oraz zagrożeniach pożarowych na terenie powiatu za ubiegły rok, jak również raport Komendanta Powiatowego Policji o działalności w roku 2018, dodatkowo o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Powiatu Jaworskiego, również za rok 2018. 

W sprawach różnych była mowa m.in. o Powiatowej Radzie Rynku Pracy, w sprawie ścieżki rowerowej z Jawora do miejscowości Słup, za udzielenie informacji w tej sprawie podziękował radny S. Rudziec, a także na temat rozbudowy żłobka w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji, który, w ramach rządowego programu Maluch + wzbogaci się o kolejne dwadzieścia miejsc dla maluchów, o czym poinformowała Starosta Aneta Kucharzyk. Docelowo - żłobek powstanie w miejscu biblioteki pedagogicznej, która przeniesiona zostanie do jaworskiego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kościuszki 8.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3213