nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Zagrożenia internetowe - szkolenie dla opiekunów zastępczych
dodano: 07-03-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2644

Cyberprzemoc jest zjawiskiem, które staje się coraz bardziej powszechne. Dotyka coraz więcej osób i, niestety, także dzieci i młodzież. Młodzi ludzie nie zawsze są w stanie samodzielnie poradzić sobie z internetowym hejtem, czy różnymi niewłaściwymi publikacjami, często sami są sprawcami przemocy w sieci. Trudne sytuacje, które powstają przy tym zjawisku powodują u naszych dzieci depresję, różnego rodzaju zaburzenia, a nawet próby samobójcze.Dostrzegając ten problem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze organizuje spotkania, których celem jest zapoznanie uczestników z problemem cyberprzemocy, a także ze sposobami radzenia sobie z jej skutkami.

Jedno z cyklicznych spotkań nt. cyberprzemocy, miało miejsce w dniu 6 marca w Starostwie Powiatowym w Jaworze. Skierowane było przede wszystkim do opiekunów zastępczych, jakkolwiek uczestniczyli w nim także pracownicy Centrum, którzy na co dzień zajmują się pieczą zastępczą oraz pracownicy szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Wcześniej spotkania takie odbyły się w placówkach opiekuńczo -wychowawczych, tj. w Domu Dziecka w Kaczorowie oraz w Placówce ,,Jaworowy Start".

Mamy nadzieje, że tego typu szkolenia przybliżą uczestnikom problematykę przemocy internetowej i chociaż w pewnym stopniu pomogą w radzeniu sobie z pojawiającymi się problemami. Szkolenia prowadzą specjaliści z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, dzisiejsze prowadził asp. Józef Kolanek.

W spotkaniu udział wzięli również Starosta Jaworski Aneta Kucharzyk oraz Wicestarosta Stanisław Laskowski, którzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się prezentacji multimedialnej zaprezentowanej przez J. Kolanka. Pieczę nad całym projektem sprawuje dyrektor PCPR - Izabela Aniołek.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3213