nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kobiece zmagania na Dzień Kobiet
dodano: 11-03-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2660

Chwilami w strugach deszczu, przy wiejącym wietrze, a jednak na wesoło i zupełnie na serio odbyły się w Jaworze zawody sportowe dedykowane Paniom z okazji ich święta. Kilkadziesiąt kobiet rywalizowało w różnych konkurencjach, w tym m.in. w próbie sprawnościowej i szybkościowej, zmianie koła, jeździe z tzw. „talerzem Stewarta", slalomem - jednokołowym pojazdem oraz zdobieniem kapeluszy. Wszystkie uczestniczki zawodów pn. „Kobieta za Kółkiem" wykazały się opanowaniem, świetną jazdą i doskonałym humorem, czego nie były w stanie zepsuć nawet fatalne warunki pogodowe. Panie jeździły szybko i sprawnie, co zostało oczywiście nagrodzone przez widzów, przypatrujących się tym zmaganiom. Bezpośrednio po części sportowej, która odbyła się na placu przy PHU „Agroma" i psb Mrówka - uczestnicy, goście oraz organizatorzy (Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji oraz Muzeum Regionalne w Jaworze) udali się do jaworskiego muzeum, gdzie odbył się wernisaż wystawy „Kobiety w czasach Henrietty Hanke i Berthy Benz", dekoracja zwycięzców oraz pokaz zabytkowych samochodów wraz z sesją fotograficzną w strojach z epoki.

Imprezę honorowym patronatem objęła Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski, która również wzięła aktywny udział w zorganizowanych konkurencjach. Jak powiedziała Starosta po zakończeniu zmagań konkursowych - "...było fantastycznie i wesoło, czuję wielką satysfakcję, że wzięłam udział we wszystkich zaproponowanych przez organizatorów konkurencjach. Wprawdzie momentami lało jak z cebra, ale wszystkie (czyt. uczestniczki) byłyśmy szczęśliwe i zadowolone".

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3213