nasz powiat.jpg
rect17146.png
Trójkołowe rowery dla niepełnosprawnych
dodano: 26-04-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 244

26 kwietnia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oficjalnie przekazano specjalne trójkołowe rowery stworzone z myślą o niepełnosprawnych. Aktualnie przekazano 7 rowerów trójkołowych za kwotę ok. 17 tys. zł, a niedługo fundacja wyposaży wypożyczalnie w kolejne.

Fundacja Eco Textil, która przekazała rowery tworzy sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Rowery te są rozwiązaniem dla osób wymagających jedynie czasowej rehabilitacji, a także chcących sprawdzić, czy trójkołowy rower będzie odpowiedni dla nich. Ponadto takie wypożyczalnie pozwalają korzystać niepełnosprawnym ze sprzętu poza miejscem zamieszkania, na przykład w trakcie wakacji.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspierania, gdyż wystarczy jedynie wrzucać niepotrzebne tekstylia do pojemników z logo Eco Textil, które po poddaniu recyklingowi pozwolą fundacji na tworzenie nowych wypożyczalni.

dodano:08-05-2019 | Dawid Paterkiewicz
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz