nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
By nigdy nie powtórzył się tamten czas
dodano: 09-05-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2309

8 maja w Jaworze odbyły się uroczystości związane z 74 rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Główne uroczystości miały miejsce na Rynku, przy obelisku 1000 - lecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem. Hołd poległym złożono także w pozostałych miejscach pamięci narodowej, tj. na Grobie Nieznanego Żołnierza Polskiego i Pomniku Żołnierzy Radzieckich, oraz przy pomniku Sybiraków i tablicy upamiętniającej ofiary Niemiec hitlerowskich oraz żołnierzy wyklętych (na Dziedzińcu Zamku Piastowskiego).

Biało - czerwone wieńce i wiązanki kwiatów w tych miejscach złożyły liczne delegacje, w tym m.in. kombatantów, władz samorządowych Powiatu Jaworskiego i miasta Jawora, poszczególnych gmin powiatu, urzędów, partii i organizacji społecznych, przedstawicieli Wojska Polskiego, dzieci i młodzieży, reprezentujących powiatowe placówki oświatowe, jak również przedstawiciele KPP, PSP i ZHP.

Druga część uroczystości odbyła się w Teatrze Miejskim. Rozpoczął ją hymn państwowy, a następnie zaproszeni goście wysłuchali referatu okolicznościowego w wykonaniu Jakuba Adamczewskiego - ucznia Technikum Informatycznego w PCKZiU w Jaworze. Młodzi artyści z tej szkoły przygotowali część artystyczną obchodów. Spośród zaproszonych gości, którzy podzielili się swoimi refleksjami nt. tego dnia głos zabrała m.in. Starosta Jaworski - Pani Aneta Kucharzyk. Z nieukrywanym wzruszeniem, nawiązała do czasów wojny oraz podkreśliła, że dzięki heroicznej walce i odwadze bohaterów tamtych czasów, dziś możemy żyć w niepodległej Polsce i cieszyć się wolnością. W imieniu swojego pokolenia Starosta podziękowała kombatantom za tę walkę, a osobom poległym za ojczyznę oddała należny hołd. Wyraziła też nadzieję na to, że wspólnie zrobimy wszystko, aby przyszłe pokolenia nie musiały doświadczać tego samego, aby nigdy nie powtórzył się tamten czas - czas smutku, goryczy i łamania praw człowieka.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3213