ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
XVIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym
dodano: 12-09-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2854

W dniach 11-12 września rozegrane zostały w Legnicy XVIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W zawodach udział wzięło 38 zespołów ratowników medycznych z całej Polski. Zadania konkursowe, w których rywalizowały ze sobą poszczególne załogi miały charakter niezwykle realistyczny, rozgrywały się w różnych miejscach publicznych na terenie miasta. Zawodom towarzyszyły dodatkowe wydarzenia, m.in. parada karetek pogotowia oraz tematyczne szkolenia.

Na pierwszym miejscu w tegorocznych Mistrzostwach uplasowała się Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Drugie miejsce zajął zespół SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie, natomiast trzecie - drużyna ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

W uroczystościach oficjalnych związanych z otwarciem oraz zamknięciem Mistrzostw wzięło udział wiele znakomitych osobistości, w tym m.in. Pani Elżbieta Witek Marszałek Sejmu RP, która, w swoim wystąpieniu, podkreśliła ogromną wrażliwość wszystkich ratowników medycznych na drugiego człowieka znajdującego się w niebezpieczeństwie. Serdecznie pogratulowała zwycięzcom, równocześnie życząc im, aby nigdy, bez względu na okoliczności, nie zabrakło im wiary, że ludzie potrzebują ich pomocy oraz, że głęboko wierzą, iż dzięki ratownikom mogą mieć uratowane życie.

W części inaugurującej Mistrzostwa uczestniczyła również Pani Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski, która, jako reprezentant samorządu Powiatu Jaworskiego ufundowała nagrody w zawodach w postaci ciśnieniomierzy. Przekazane one zostały jednostkom ratownictwa medycznego. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele powiatowych służb mundurowych: Komendant Powiatowy Policji Andrzej Błaszczak oraz Komendant Powiatowy PSP Waldemar Sarlej.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg