nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Inwestycja w siebie, szansą na lepsze jutro
dodano: 12-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1452

Od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2020 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze realizuje projekt pn. „Inwestycja w siebie, szansą na lepsze jutro". Jednym z wielu elementów zapisanych w projekcie jest konferencja szkoleniowo-warsztatowa pt. „Miejsce dziecka i jego rodziców w pieczy zastępczej w świetle proponowanych zmian ustawowych", która odbyła się 12 października br. w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, który był również jednym z gości spotkania. Konferencja skierowana była przede wszystkim do rodzin zastępczych, osób zajmujących się pomocą dziecku i rodzinie, w tym m.in. do pracowników sądu, ośrodków pomocy społecznej, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, asystentów rodzinnych oraz kierowników placówek opiekuńczo-wychowawczych. Nadrzędnym celem spotkania była konieczność przekazania jego uczestnikom zmian i regulacji, jakie zostaną w najbliższym czasie wprowadzone przez ustawodawcę, a dotyczące pieczy zastępczej. Stosowne informacje przekazała bezpośrednio Izabela Aniołek Dyrektor PCPR oraz Marta Wątrucka - konsultant i prawnik w jaworskim PCPR. Ze względu na założenia projektowe - kolejne szkolenia i warsztaty będą realizowane w przyszłym okresie.

W konferencji uczestniczyli również Elżbieta Stępień Poseł na Sejm RP, Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze, Barbara Polińska Dyrektor MOPS oraz Krzysztof Kowalczyk Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
dodano:08-05-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 930