nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Ósmoklasiści i gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną - XVII Powiatowe Targi Edukacyjne za nami!
dodano: 22-03-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2699

Po raz XVII - w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze - odbyły się targi edukacyjne, organizowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wanda Gołębiowska Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, Wicestarosta Stanisław Laskowski, Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, Członek Zarządu Powiatu - Stanisław Witek oraz Radny Rady Powiatu Marek Trela, Dyrektor Urzędu Pracy w Jaworze Jarosław Simon, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Franciszek Materniak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas, jak również dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu. Poseł Elżbietę Witek reprezentowały Panie Teresa Mikielewicz i Aneta Trela. Targi prowadziła i zorganizowała, wspólnie ze współpracownikami, Dorota Domińska Werbel Dyrektor PORE.

Celem Targów było zaprezentowanie uczniom powiatu jaworskiego dorobku oraz oferty edukacyjnej szkół średnich i szkół wyższych oraz ofert instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy. Szkoły przedstawiły propozycje kierunków kształcenia na rok szkolny 2019/2020. Wystawiały się m.in. I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze, Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie, Zespół Szkół „Medyk" w Jaworze, Politechnika Wrocławska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy. W Targach uczestniczył również Powiatowy Zespół Schronisk Młodzieżowych, który prezentował swoją ofertę noclegową i turystyczną, jak również Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.

W trakcie trwania targów młodzież gimnazjalna i uczniowie klas ósmych odwiedzili także, w ramach „dnia otwartego" - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze. Młodzież mogła zwiedzić placówki i w czasie bezpośrednich spotkań z uczniami i nauczycielami, zapoznać się z kierunkami kształcenia i ofertą zajęć pozalekcyjnych. Targi cieszyły się zwyczajowo dużym zainteresowaniem młodzieży, zaś wszyscy chętni, którzy z nastaniem wiosny zatęsknili za nowym wyglądem, mogli skorzystać z porad i usług uczennic PCKZiU, które fachowo czesały „klientów".

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3177