nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Żyj Kolorowo!
dodano: 16-06-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2764

14 czerwca 2019 r. na terenie Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Muchowie odbył się V Przegląd Kabaretowy Osób Niepełnosprawnych, pn. ,,Żyj Kolorowo".

Tegoroczny Przegląd Kabaretowy to już piąta edycja, ale zapewne będą kolejne, gdyż zaproszeni goście dopisali i deklarują udział w następnych. Mamy nadzieję, że przegląd stanie się wydarzeniem, które na stałe wpisze się w działania Powiatu Jaworskiego na rzecz osób niepełnosprawnych, tym bardziej, że przyświeca mu ważny cel - integracja osób niepełnosprawnych. Przegląd został zorganizowany m.in. w celu zwrócenia uwagi na to, że w naszym społeczeństwie żyją osoby niepełnosprawne, które często czują się samotne i odrzucane. Jednak ich niepełnosprawność wcale nie musi stanowić bariery, która uniemożliwia integrację i wyklucza ich ze społeczeństwa. Organizacja przeglądu jest dowodem na to, że jest dokładnie odwrotnie, dowodem na to, że nie tylko zdrowe osoby mogą podejmować działania na rzecz osób niepełnosprawnych, ale że to właśnie niepełnosprawni, jako osoby wyjątkowe, mogą wiele ofiarować innym ludziom. Przegląd utrwalił w uczestnikach i zaproszonych gościach poczucie akceptacji i szacunku do inności drugiego człowieka, był okazją do zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń. Odbył się w wesołej atmosferze oraz dostarczył dużej dawki radości, śmiechu i po prostu dobrej zabawy. Uczestnicy wspólnej zabawy otrzymali nagrody i upominki oraz okolicznościowe dyplomy za udział w Przeglądzie Kabaretowym.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski, Grzegorz Kucab Burmistrz Bolkowa, Izabela Aniołek Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze, Stanisław Witek Członek Zarządu Powiatu, Wioletta Drewniak i Marek Trela - Radni Rady Powiatu w Jaworze, Aneta Trela, reprezentująca Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Elżbiety Witek - Minister MSWiA, jak również Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze i Dariusz Wojtkowiak Dyrektor DPS w Legnickim Polu.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3176