ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Love Rower - Happening rowerowy po jaworsku!
dodano: 27-08-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2349

Rusza kolejna edycja happeningu „Jawor na dwóch kółkach", na którą czekają miłośnicy jazdy rowerami. Tym razem promowane będzie korzystanie z powiatowej ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej z Jawora do Myśliborza. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 31 sierpnia 2019 r. od godz. 15:00. Start będzie miał miejsce na kładce ścieżki rowerowej przy OW Jawornik (ul. Myśliborska). W podgrupach uczestnicy ruszą w blisko 5-kilometrową trasę wypełniając liczne zadania powiązane z rowerami, uwieńczone wieloma nagrodami przekazywanymi bezpośrednio już na szlaku.

Grzegorz Olszewski i Jacek Wieczorek, współtwórcy wydarzenia informują wszystkich zainteresowanych, że na mecie dostępne będzie miasteczko ruchu drogowego, liczne konkursy w tym zmiana przedniego koła w rowerze z zawiązanymi oczami, rowerowy show, sprawdzenie wiedzy na temat znajomości ruchu drogowego, ciekawe animacje dla dzieci, ciepły poczęstunek dla uczestników, itd.

Celem akcji jest potrzeba zwiększenia poszanowaniem roli rowerzystów na drodze, a także, mając na względzie dość niski stopień wiedzy i umiejętności bezpiecznej jazdy wśród samych użytkowników jednośladów, pragniemy kontynuować praktyczną edukację połączoną z rekreacyjnym, rodzinnym spędzaniem czasu wolnego. Zależy nam z jednej strony na obniżeniu stopnia wypadkowości z udziałem rowerzystów, ale także pragniemy promować tę ekologiczną i zdrową formę przemieszczania się. Chcemy stworzyć modę na „jawor na dwóch kółkach", śladem miast zachodnich. Wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach tzw. Dolnośląskich Małych Grantów.

Udział wszystkich uczestników w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji pod nr tel. 602-359-553 oraz na profilu FB happeningu „Jawor na dwóch kółkach".

Do zobaczenia na ścieżce!


 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg