ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Koniec wakacji....nowy rok szkolny rozpoczęty
dodano: 02-09-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2595

W dniu 2 września w szkołach w całej Polsce, w tym również w powiecie jaworskim uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny. Starosta Jaworski Pani Aneta Kucharzyk wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym oraz w I LO w Jaworze, natomiast wicestarosta Stanisław Laskowski uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Gościem honorowym inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 w powiatowych placówkach edukacyjnych była Pani Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Przemawiając na tych uroczystościach Pani Marszalek podkreśliła bardzo ważna rolę, jaką dzisiaj odgrywają młodzi ludzie w kształtowaniu nowego oblicza naszego kraju. Zwróciła uwagę na to, że pomimo tego, że dzisiaj dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny, to ten dzień ściśle wiąże się z datą wybuchu w dniu 1 września 1939 roku II Wojny Światowej. Szczególnie mocno podkreśliła, że o tych dramatycznych dniach powinniśmy zawsze pamiętać, a lekcje historii w polskich szkołach powinny przemawiać do młodych ludzi, aby nigdy więcej nie powtórzył się ten straszny czas. Zarówno Pani Marszałek, jak i Pani Starosta zgodnie podkreśliły, że dzisiejsza szkoła się zmieniła. Dzisiaj uczniowie uczą się w bardzo dobrych warunkach, w nowoczesnych pracowniach i z ich pełnym własnym udziałem przy tworzeniu bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Szkoła dnia dzisiejszego, to szkoła dla ucznia, z bardzo ważną rolą rodziców przy współpracy ze szkołą w kształtowaniu właściwych postaw moralnych, etycznych i patriotycznych. Dyrektorzy szkół, Pani Marszałek, Pani Starosta, Pan Wicestarosta oraz obecni na uroczystościach rodzice zgodnie życzyli uczniom, aby ten nowy rok szkolny był dla nich intelektualną przygodą i dał satysfakcję w realizacji twórczych pasji.  

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg