ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Jaworze
dodano: 03-09-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2524

Początek września to czas obchodów upamiętniających wybuch II Wojny Światowej i walczących na jej frontach żołnierzy i cywilów. W tym roku, 2-go września ponownie uczczono pamięć bohaterskich obrońców Ojczyzny. Pierwsza część obchodów odbyła się pod Obeliskiem 1000-lecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem. Tło dla uroczystości stanowiły poczty sztandarowe, okolicznościowa muzyka oraz podniosła atmosfera zadumy. Delegacje samorządów Powiatu Jaworskiego, Miasta Jawora, związków kombatanckich oraz licznych organizacji, stowarzyszeń, urzędów, przedsiębiorstw, partii politycznych oraz dzieci i młodzieży z jaworskich szkół i ZHP, złożyły symboliczne kwiaty i wieńce. Gościem honorowym uroczystości była Pani Elżbieta Witek Marszałek Sejmu RP, która wspólnie z płk Dariuszem Dejneką dowódcą 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia złożyła pod obeliskiem biało - czerwony wieniec.

Druga część obchodów rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbyła się w Jaworskim Ośrodku Kultury. Zainaugurował ją okolicznościowy referat wygłoszony przez ucznia z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Następnie głos zabrała Marszałek Sejmu RP Pani Elżbieta Witek, która wyraziła wdzięczność wszystkim tym, którzy poświęcili zdrowie i życie za wolność Ojczyzny. Podziękowała także obecnym na obchodach kombatantom, którzy przeżyli niedolę wojny, łagrów na Syberii i wojennej tułaczki. Pani Marszałek zaapelowała również, abyśmy byli dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Zwracając się do młodzieży, prosiła, aby młodzi ludzie przechowywali pamięć o wojnie i dalej ją przekazywali.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Starosta Jaworski Pani Aneta Kucharzyk, Wicestarosta Stanisław Laskowski, Burmistrz Jawora Emilian Bera, Poseł na Sejm RP Robert Kropiwnicki oraz Pani Małgorzata Sekuła Szmajdzińska. Ostatnią część spotkania w Teatrze Miejskim wypełnił występ zespołu Głogowska Czwórka, podczas którego ze sceny zabrzmiały nuty i słowa patriotycznych pieśni.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg