ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
15 lat minęło .....
dodano: 19-10-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1375

16 października w siedzibie Ośrodka Wsparcia „Pod Zielonym Dębem" w Jaworze odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 15. lecia powstania jednostki. Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem dla każdego z nas. Skłania do refleksji, wspomnień i przemyśleń. Obchodzący właśnie swoją rocznicę Ośrodek jest miejscem, w którym uczestnicy - osoby niepełnosprawne mają czuć się dobrze, gdzie nikt nie będzie ich oceniał, pokazywała palcem, stygmatyzował. To miejsce, w którym ich indywidualność jest pięknem i darem, a nie problemem, czy brakiem zrozumienia społecznego. I mimo, że każdego dnia nasi podopieczni walczą ze swoimi emocjami, słabościami, złym samopoczuciem oraz trudnościami - tworzą tu coś wspólnego, pięknego i głębokiego, coś, co daje nam świadectwo, że zawsze warto, że zawsze trzeba i że zawsze ma to sens. Ośrodek Wsparcia jest miejscem, w którym każdy z nas wmurował swoją cegiełkę by zbudować tu przyjazny i ciepły Dom. Dom oparty na zaufaniu i zrozumieniu. Należy podkreślić również to, że jubileusz piętnastolecia, to przede wszystkim 15 lat ciężkiej pracy pracowników jednostki, tysiące godzin spędzonych na zajęciach z uczestnikami, ale także milion chwil podczas wspólnych spotkań, angażujących społecznie naszych uczestników.

Jest to moment, w którym warto i należy podziękować wszystkim tym, którzy tworzyli, tworzą i nadal będą budować naszą małą społeczność. Wszystkim pracownikom i wszystkim tym, którzy aktywnie uczestniczą w działalności Ośrodka należy pogratulować ich postawy i zaangażowania. Niech nigdy nie zabraknie im energii w dążeniu do wyznaczonych celów i wytrwałości w wykonywaniu zadań, a osiągane sukcesy niech będą bodźcem do dalszego działania. Naszym uczestnikom oraz ich rodzinom i bliskim chcemy podziękować za zaufanie i wsparcie oraz zrozumienie, które otrzymujemy od Was każdego dnia.

Niestety z powodu aktualnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID-19 oraz mając na uwadze bezpieczeństwo, całe spotkanie odbyło się w małym gronie, tylko z uczestnikami i pracownikami jednostki przy pysznych ciastach oraz torcie, który otrzymaliśmy w prezencie od Starosty Jaworskiego Anety Kucharzyk. Starosta przekazała również piękne podziękowania, które zostały oficjalnie odczytane w trakcie spotkania przez Katarzynę Trapowską kierownika placówki. Jubileusz przebiegł w atmosferze wspomnień i wielu pięknych słów wypowiedzianych przez pracowników oraz uczestników.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg