ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Rozwój turystyczny Powiatu Jaworskiego poprzez utworzenie schroniska młodzieżowego - przebudowa i modernizacja bazy noclegowej przy ul. Starojaworskiej 7

Przedmiotem niniejszego projektu są działania inwestycyjne mające na celu zwiększenie konkurencyjności oferty turystycznej Powiatu Jaworskiego poprzez przebudowę obecnego budynku bursy, zlokalizowanego przy ul. Starosjaworskiej w Jaworze, nadając tym samym nową funkcję - schroniska młodzieżowego. Zagospodarowanie obiektu znajdującego się niemalże w centrum Jawora przy drodze krajowej nr 3 jest dodatkowym atutem tej inwestycji.

 

Powstanie nowoczesnego schroniska młodzieżowego w centrum Dolnego Śląska przyczyni się niewątpliwie do kreowanie marki regionu, wzmocnienia produktu turystycznego Gór i Pogórza Kaczawskiego nazywanych Krainą Wygasłych Wulkanów oraz podniesienia konkurencyjności turystycznej regionu i stworzenia ciekawej oferty aktywnego spędzania czasu - alternatywy dla Karkonoszy czy Ziemi Kłodzkiej.

 

Zaplanowane do realizacji działania mają na celu przebudowę i modernizację  infrastruktury w celu wzmocnienia i rozwoju regionalnych produktów turystycznych poprzez stworzenie nowoczesnej bazy noclegowej dla masowej turystyki młodzieży na terenie Powiatu Jaworskiego.

W trakcie przebudowy wymianie będą poddane następujące elementy budynku: stolarka okienna i drzwiowa, instalacja elektryczna, instalacja wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania oraz pokrycie dachowe. Planowana przebudowa w celu dostosowania

obiektu do nowej funkcji bazy noclegowej nie ingeruje w elementy konstrukcyjne i nie zmienia statyki konstrukcji budynku.

 

Istniejący budynek planuje się przebudować w celu funkcjonalnego wydzielenia w obiekcie następujących segmentów:

  • segment internatowy (nie objęty przedmiotową inwestycją)
  • segment centrum konferencyjno-noclegowy - schronisko młodzieżowe (gdzie skoncentrowane będą prace budowlane).

 

W ramach tego drugiego zaprojektowano 63 miejsca noclegowe w pokojach jedno i dwuosobowych wyposażonych w łazienki. Znajdować będą się tutaj także sale dydaktyczne, konferencyjna oraz dwa pomieszczenia klubowo-świetlicowe na poddaszu budynku. Posiłki przygotowane będą w zmodernizowanej własnej kuchni i podawane w sali konsumpcyjnej usytuowanej na poziomie kondygnacji parteru budynku. Budynek będzie posiadał również windę umożliwiającą obsługę osób niepełnosprawnych.

 

Inwestor: POWIAT JAWORSKI

Całkowita wartość: 4 921 512,62 zł

Kwota dofinansowania z UE: 3 395 843,62 zł

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

oraz z budżetu Powiatu Jaworskiego

 

POWRÓT
Lokalizacja panoram
Pomoc

Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.

znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg